Na konci školního roku se tradičně konalo Mistrovství ČR družstev mladších žáků v harrachovském Hotelu Fit Fun. Šestičlenné týmy byly tvořeny žáky r. 2012 a mladší s povinnou účastí dívky a nejmladšího žáka (do r. 2015). Minulý rok naše družstvo Bohemians skončilo na krásném třetím místě, takže i letos jsem pomýšlel s dětmi na umístění co nejvýše. Celkem startovalo 28 družstev, které se musela kvalifikovat z krajských přeborů, naše družstvo se kvalifikovalo vítězstvím v Přeboru Prahy. Nasazení na MČR jsme sice byli až jako 17., nicméně i loni jsme byli nasazení daleko za nejlepšími a povedlo se nám urvat bronz.

Hned v prvním kole nám los přisoudil družstvo ŠK Staré Město, které tuto soutěž vyhrálo v letech 2021, 2022, 2023, takže soupeř opravdu těžký a bohužel jsme prohráli, ač partie byly vyrovnané a klidně jsme mohli turnaj zahájit vítězně. V následujících pěti kolech jsme dokázali bez problémů zvítězit ve 2., 4., 5. i 6. kole a najednou jsme se ocitli opět blízko medailových umístění jako loni.

V 7. kole jsme hráli s Beskydskou Šachovou Školou (dlouhodobě nejúspěšnějším týmem v této soutěži). Toto kolo bylo pro nás klíčové, kdybychom ho zvládli, tak v neděli bychom hráli o medailové umístění a věřím, že by to dopadlo. Bohužel poslední sobotní kolo s BŠŠ jsme po velikém boji prohráli, trochu smůly jsme si vybrali, jelikož jeden náš hráč měl čistou figuru více v koncovce, ale přehlédl jednotahový mat na poslední řadě a druhý náš hráč také nevyhrál lepší koncovku, ale jen remizoval. Z těchto dvou vyhraných koncovek jsme tedy získali jen půl bodu a celkově jsme prohráli 2:4. Kdybychom vyhrané koncovky v sobotním posledním kole zvládli, tak by byla výhra 3,5-2,5 a veliká šance umístění v TOP 3.

Poslední den se hrály ještě dvě kola, v 8. kole jsme hráli s týmem Region Panda (na posledních třech MČR byli vždy stříbrní) a bohužel jsme těsně prohráli 2,5-3,5.  Deváté kole nás svedlo proti pražskému Unichess a po 15 minutách jsme prohrávali 0-3. Naštěstí naši zbývající tři hráči zabojovali a urvali jsme alespoň remízu 3-3. Turnaj jsme tedy zakončili prohrou, prohrou, remízou. Stačilo to až na 15. místo. Po devíti kolech stanuli na stupni vítězů žáci z KŠ Říčany 1925. Následovali je hráči Beskydské šachové školy a bronzový tým Jezdců Jundrov.

Naši Bohemku reprezentovali na MČR v Harrachově: Černý Rodan, Lutskiy Mikhail, Černý Ren, Gao Tianle, Kozubková Evelína, Shamma Louis a Indra Filip.

Pokud se kvalifikujeme i příští rok, určitě budeme bojovat znovu o co nejlepší umístění!

chec9

chec6

chec2

 

 

chec4chec5

 

 

 

 

 

 

chec8
chec10